Akcesoria numizmatyczne - blog

Wpis

wtorek, 19 lutego 2013

Ogólnie o akcesoriach

Akcesoria numizmatyczne stanowią nierozłączną a zaraz bardzo ważna i często niedoceniana część numizmatyki. Można je podzielić na dwie podstawowe grupy: niezbędne i zbędne. Do pierwszej zaliczymy głównie te akcesoria, bez których ciężko było by nam przechowywać nasze zbiory monet. A zaliczymy do nich: klasery na monety, palety, kapsle itp. Do zbędnych zaliczyć można: płyny do czyszczenia monet, drewniane kuferki, komody na monety

Oczywiście te drugie akcesoria mogą sprawić najwięcej frajdy, albowiem monety przechowywane choć w pięknych drewnianych szkatułkach wyścielonych czerwonym flockiem prezentują się doskonale. Oczywiście są to rzeczy bardzo drogie, dlatego przeciętny numizmatyk może się bez nich obejść.

Na ryku istnieje dość duży wybór wspomnianych wyżej produktów. Jeszcze 10-15 lat temu można było dostać jedynie produkty Fischera czy też Leuchtturm`a. W chwili obecnej producentów jest znacznie więcej, dzięki czemu wybór jest naprawdę duży. A niemal wszystkie produkty numizmatyczne tego typu odznaczają się bardzo wysoką jakością. Co więcej sklepu kładą coraz większy nacisk na duży ich wybór, co należy chwalić i mieć nadzieję, że tendencja ta długo się utrzyma.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
matyswielki
Czas publikacji:
wtorek, 19 lutego 2013 18:01

Polecane wpisy

Komentarze

Dodaj komentarz

  • marianmeduza napisał(a) komentarz datowany na 2018/09/27 12:56:15:

    Akcesorii numizmatycznych jest dość sporo, ale w tym wszystkim najfajniejsze jest to, że możesz zacząć kolekcjonować stare monety lub monety okolicznościowe bez akcesorii. Oczywiście na samym początku najważniejszy jest klaser, gdyż trzeba gdzieś nasze monety przechowywać. Numizmatyka opisywana w www.skarbnicanarodowa.net.pl/numizmatyka pozwala na zorganizowanie sobie czasu w taki sposób, że zawsze starczy nam go odszukiwanie nowych kolekcji.

Dodaj komentarz